Haber

Yeşilçam yolunda doğa yürüyüşü

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Konyaaltı ilçesinde Yeşilçam Doğa Yürüyüşü ve Bisiklet Yolu’nda vatandaşların katılımıyla doğa yürüyüşü düzenledi.

Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ve Toroslar Doğa Sporları Kulübü (TODOSK) iş birliğiyle Yeşilçam Doğa Yürüyüşü ve Bisiklet Yolu’nda gerçekleştirilen doğa yürüyüşünde vatandaşlar doğayla iç içe bir gün yaşadı. 70 kişinin katıldığı yürüyüş, Akdamlar Pazarı merkezinden (Çakirler Sosyete Pazarı) başladı ve 6,2 kilometrelik etabın ardından aynı noktada sona erdi. Yürüyüşe katılanlar hem spor yaptı hem de doğanın eşsiz güzelliğinde keyifli saatler geçirirken, bu etkinlikten dolayı Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Muhittin Böcek Önderine teşekkür edildi.

Cüneyt Arkın’ın 1969 yapımı Büyük Yemin ve Ala Geyik filmleri Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Konyaaltı ilçesinde çekildi; Usta oyuncu Rüştü Asya’nın 1971 yapımı Keloğlan filminin çekildiği bölgelerde, tabelalarla belirlenen güzergahlar üzerinde Yeşilçam Doğa Yürüyüş ve Bisiklet Yolu oluşturuldu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

omerliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu