Ekonomi

MOBTL sosyal medya paylaşımları hakkında açıklama yaptı

Mobiltel İrtibat Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ( MOBTL) sosyal medyada yer alan bazı haber ve yorumların gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Mobiltel İrtibat, piyasada tanınmış bir telefon markasının fabrikasını ve satış/dağıtım kanallarını satın aldığı yönündeki iddiaları yalanladı. Firma bu konuda herhangi bir girişimlerinin olmadığını, sadece distribütörlük faaliyetlerini yürüttüklerini belirtti.

MOBTL aynı zamanda yönetim kurulunun hakim ortağı ve lideridir. Aydın Mistaçoğlu sahibi olduğu diğer şirketlerin de cep telefonu üretimi ve benzeri konularda faaliyet gösterdiğini ancak bunların şirketle ilgisi olmadığını belirtti. Şirket, bu şirketlerle olan ticari ilişkilerinin mali tablo dipnotlarında açıklandığını ve yeni anlaşmaların basın bültenleri aracılığıyla kamuya duyurulacağını belirtti.

İletişim şirketi yaptığı açıklamada, kamuyu aydınlatma yükümlülüğüne uygun hareket ettiğini belirterek, şirket kaynaklı olmayan sosyal medya paylaşımlarına itibar edilmemesini istedi. MOBTL, gelişmeleri Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) ve internet sitesi aracılığıyla duyuracağını vurguladı.

Bu yazı ilk olarak Halkarz.net’te yayımlandı.

iskenderunajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu