Haber

Davis Cup kura çekimi Hilton İstanbul Maslak’ta yapıldı

A Milli Erkek Tenis Takımı’nın Slovenya ile oynayacağı Davis Cup’ta kuralar çekildi. Türkiye Tenis Federasyonu Lideri Cengiz Durmuş, Slovenya Tenis Federasyonu Mesleki Gelişim Müdürü Maks Tekavec, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Prof. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu ve Turnuva Baş Hakemi Lucie Adamovska  Her iki takımın oyuncuları ve kaptanları ile.

3-4 Şubat tarihlerinde İstanbul ENKA Spor Kulübü’nde oynanacak Davis Cup Dünya I Grubu play-off maçlarında A Milli Takımın Slovenya ile oynayacağı maçların kurası çekildi.

Hilton İstanbul Maslak’ta düzenlenen çekilişe,  Türkiye Tenis Federasyonu Lideri Cengiz Durmuş, Slovenya Tenis Federasyonu Mesleki Gelişim Müdürü Maks Tekavec, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Prof. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu ve Turnuva Baş Hakemi Lucie Adamovska  Her iki takımın oyuncuları ve kaptanları ile.

Kura öncesi konuşan Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, “Tenis artık ülkemizde sevilen ve tanınan bir branş haline geldi. Tenisin Dünya Kupası olan Davis Cup’ta Slovenya ile oynayacağız. Ülkemizde ağırlayacağımız Slovenya Milli Takımına hoş geldiniz demek istiyorum. Harika bir merkezde tenis oynayıp iki güzel gün geçireceğiz.”

Slovenya Tenis Federasyonu Mesleki Gelişim Müdürü Maks Tekavec, organizasyonun mükemmel olması için Türkiye Tenis Federasyonu, Enka Spor Kulübü, Hilton İstanbul Maslak ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Tekavec yaptığı konuşmada tesislerin ve tüm alanların çok uygun olduğunu vurgulayarak, “İstanbul’da çok güzel ağırlandık, kendimizi tam burada hissediyoruz” dedi.

Kura çekiminin ardından her iki ekip de basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu